Co sądzisz o naszej nowej stronie?

wyniki

Czy to wczoraj, czy to dziś – dzieciom jest potrzebny miś.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci

– PLUSZOWY MIŚ!

Do wspólnej zabawy z misiami w  piątek 24 listopada, Gminna Biblioteka Publiczna w Słupi zaprosiła przedszkolaków i uczniów klasy zerowej ze szkoły podstawowej w Słupi. A jak wieść niesie „Czy to wczoraj, czy to dziś – dzieciom jest potrzebny miś”, to każde z zaproszonych dzieci  przyniosło ze sobą swoją ulubioną maskotkę, pluszowego misia, o którym pięknie opowiadały. Zabawa była doskonała. W czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania bajki pt: „Uśmiechnij się, Misiu”, której bohaterem był dość kapryśny misiu, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”. Wszyscy uczestniczyli w paradzie misiów w czasie której wybraliśmy największego misia. Właściciele tych misiów otrzymali słodkie nagrody w kształcie misia. Była również muzyka i pląsy, a także rozwiązywanie zagadek związanych z misiami, poznawanie historii najbardziej znanych z  książek i kreskówek niedźwiadków: polskiego bardzo roztropnego misia Uszatka, angielskiego Misia Padinktona, francuskiego Coralgola, którego marzeniem były podróże i piękny świat oraz Kubusia Puchatka chętnego na małe co-nie-co. Kolejnym punktem spotkania była praca plastyczna, zadaniem uczestników było piękne pokolorowanie „wesołego misia” z których powstała  wystawa prezentująca portrety znanych i lubianych misiów.

Podczas spotkania panowała miła i przyjemna atmosfera zakończona słodkim poczęstunkiem.